Betooni transport & pumpamine

Betooni transportimiseks kasutatake kõige enam betoonmikser autosid, kui valatava objekt on lähemal kui 3m, saab betooni valada rennist, kuid kui objekt on kaugemal oleks vaja pumpamist ehk PUMI. Pumi transpordib kuni 7,5m3 betooni ning pumpab kuni 24,5m kaugusele. Kaugemal asuvaid objekte teenindab võimas autobetoonpump. Küsi pakkumist ning kui Te ei tea millist autot, tellida siis teeme omapoolse soovituse vastavalt päringule.

Meie betoonitootja on Betoonimeister.

Küsi pakkumist

Nimi / ettevõte

E-mail aadress

Töö liik

Töö kirjeldus

Power Betoon

Power Betooni käsutuses on kaks töökindlat Mercedez-Benz PUMI, mille masti pikkused on vastavalt 22 ja 24,5m. Masinad võtavad peale kuni 7m3 betooni. Suuremate koguste puhul toetavad PUMI´si MIKSRID.

Transpordivõimalused

Betooni transport

Peamiseks betoonisegude transpordivahendiks on autobetoonisegisti ehk betoonimikser. Väiksema betooni koguse korral on võimalik betoonisegu transportida ka pumiga (kui valamisobjekt asub kaugemal kui 3m on pumi betooni pumpamise jaoks vajalik).

Betooni pumpamine

Kui tavalise betoonimikseriga ei pääse valukohale piisavalt lähedale, või ei ole mikseri renniga mingil muul põhjusel võimalik valu teostada, kasutatakse betoonisegu mahalaadimiseks betooni pumpamist. Pumba kasutamine betoneerimistöödel vähendab tööjõu kulu ja kiirendab valuprotsessi tunduvalt.

Betooni pumpamiseks on tavaliselt kaks erinevat võimalust, kasutatakse kas autobetoonipumpa või väiksemate betooni koguste korral PUMI.